SPOLEČNÉ TRÉNINKY

ŠKOLA PLAVÁNÍ PRAHA

Termínovky

BAZAR

ESHOP HISPORT

TOPlist

  Narozen 31.3.1971 v Horním Benešově, výška 183cm, váha 75kg. Od mládí veden ke sportu v různých sportovních odvětvích, na střední škole se již specializuje na triatlon a atletiku. Při svém prvním startu na juniorském ME v triatlonu hned získává medaili. Po vojně v Dukle Praha začíná studovat na FTVS. Dostává nabídku hostovat ve slavném italském velkoklubu S.S.Lazio Roma a tuto možnost využívá. V ČR závodí za tým Česká spořitelna triatlon.

  V roce 2001 jeho kariéru téměř ukončí těžké zranění při Akademickém MČR v jihočeském Tálíně. Po velmi dlouhé a náročné rekonvalescenci se úspěšně vrací k závodění – dvakrát obsazuje druhé místo v závodech Evropského poháru. Postupně přechází na dlouhý triatlon. Člen Enervit teamu a J&T sport teamu. Jeho hlavním cílem se stává účast na závodech světové série Ironman, s vyvrcholením na nejsledovanějším triatlonu světa, Havajském Ironmanu.  

 

Sportovní výsledky:

  • Dlouholetý reprezentant ČR v krátkém i dlouhém triatlonu
  • Několikanásobný mistr ČR v triatlonu
  • Medailista z ME v krátkém i dlouhém triatlonu v soutěži družstev i týmů
  • Juniorský medailista z ME v krátkém triatlonu
  • Několikanásobný triatlonista roku ČR
  • Držitel historicky nejrychlejšího českého času na MS Ironman Hawaii - 8:48:50hod.
  • Držitel historického double pod 9 hodin na na MS Ironman Hawaii – 2006, 2008
  • Několikanásobný vítěz Italského poháru a mistr Itálie (jako člen S.S.Lazio Roma)
  • Účastník více než deseti závodů světové série Ironman s umístěním v první desítce na většině z nich

 

Ostatní aktivity:
  V roce 2000 zakládá společnost Czech sports corporation, jejíž hlavní aktivitou je zastoupení Italské sportovní výživy Enervit pro ČR, Slovensko a Polsko. V roce 2008 zakládá společnost Hisport, která v ČR a na Slovensku zastupuje americkou společnost Hypoxico a zabývá se distribucí hypoxických systémů na simulaci nadmořské výšky (kyslíkové stany, masky, místnosti apod.). Zároveň provozuje sportovní e-shop (www.hisport.cz), zaměřený na vytrvalostní sporty. Postupně přibývá i zastoupení německé společnosti sailfish, vyrábějící neopreny, triatlonové kombinézy a další sportovní doplňky.

 

   

  Martin Matula je také iniciátorem vzniku multisportovního klubu HISPORT TEAM, zaměřeného především na triatlon a cyklistiku. Cílem klubu je nabídnout elitním závodníkům špičkové sportovní a materiální podmínky, a současně také pořádat společné tréninky, soustředění, kurzy plavání a další aktivity i pro „hobby“ závodníky. V roli trenéra již sedmým rokem předává své znalosti a zkušenosti několika svým svěřencům.
 

 

SPONZOŘI